Treningi siłowe bez sprzętu - Bodymania.pl
Trening

Treningi siłowe bez sprzętu

Treningi siłowe bez sprzętu

Treningi siłowe bez sprzętu – jak wykorzystać własny ciężar? Nie zawsze mamy czas lub sposobność na wykonanie treningu na siłowni, nie oznacza to jednak, że musimy zrezygnować z ćwiczeń w ogóle, można przecież wykorzystać masę własnego ciała. To bardzo praktyczne rozwiązanie, ponieważ w tym wypadku nie są nam potrzebne żadne dodatkowe przyrządy, więc możemy ćwiczyć w domowym zaciszu lub na świeżym powietrzu w parku.

Treningi siłowe bez sprzętu

Treningi bez użycia specjalistycznego sprzętu cieszą się sporą popularnością, jest to dobra alternatywa dla ćwiczeń na siłowni, które generują dodatkowe koszty obciążające nasz budżet. Zwolennicy ćwiczeń siłowych z wykorzystaniem własnego ciężaru ciała, podkreślają, że jest to forma aktywności najbliższa naszej naturze i pozwala na harmonijną pracę wszystkich mięśni – trudno się z tym nie zgodzić. Dużą zaletą takiego rozwiązania jest to, że oprócz rozwijania mięśni, może pracować nad koordynacją ruchową i kondycją. Nie można pominąć również kwestii finansowych, do wykonania takiego treningu nie są nam potrzebne hantle czy specjalistyczne przyrządy do ćwiczeń, więc możemy trochę zaoszczędzić.

Trening siłowy zaczynamy od wykonania porządnej rozgrzewki, która uchroni nas przed kontuzją. Możemy ćwiczyć dolne lub górne partie ciała. Poniżej znajdziecie kilka ćwiczeń z wykorzystaniem własnego ciężaru ciała.

Twój nowy sklep z suplementami
  1. Pompki na podłodze – to jedno z najpopularniejszych ćwiczeń. Wykonujemy podpór przodem, uginamy ramiona, tak aby nie dotknąć klatki piersiowej do podłoża, tułów i nogi muszą stworzyć linię prostą.
  2. Przysiady – stajemy w lekkim rozkroku, dłonie splatamy za głową, następnie wykonujemy przysiad, tak aby uda były ułożone równoległe do podłoża. Kolana cały czas pozostają lekko ugięte.
  3. Wyrzut nogi do tyłu w klęku podpartym – przyjmujemy pozycję w klęku podpartym, podkurczamy nogę, kręgosłup powinien być wygięty w łuk. Następnie wykonujemy wymach nogi do tyłu i prostujemy plecy, po czym wracamy do pozycji początkowej.
  4. Unoszenie nóg – kładziemy się na plecach, dłonie układamy wzdłuż tułowia, łączymy palce stóp. Dociskając ręce na podłożu na wysokości bioder, następnie próbujemy unieś nogi nad ziemię. W takiej pozycji wytrzymujemy około 2 sekund.
  5. Unoszenie ramion z krzesłem – krzesło chwytami obiema rękami i ponosimy na wysokość miednicy, później na powyżej linii barków. Ćwiczenie powtarzamy.

TO MOŻE CI SIĘ PRZYDAĆ:

 

 

Powyższy tekst umieszczony na blogu www.Bodymania.pl objęty jest ochroną wynikającą z ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Właścicielem autorskich praw majątkowych jest Bodymania Sp. z.o.o. i S.K. Zastrzega się, że w rozumieniu art. 25 ust.1 pkt.1 ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, dalsze rozpowszechnianie powyższego tekstu opublikowanego na blogu www.Bodymania.pl jest zabronione niezależnie od celu w jakim rozpowszechnienie miałoby nastąpić oraz niezależnie od użytego środka przekazu.

Kliknij, aby dodać komentarz

Zostaw wiadomość

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Trening

WIęcej w Trening

Ćwiczenia z taśmą

Ćwiczenia z taśmą – idealny trening w domu

Redakcja Bodymania2 maja 2017
Muscle Weider Confusion

Muscle Weider Confusion – plan treningowy z Brazylii

Redakcja Bodymania25 kwietnia 2017
Trening oporowy STO

Trening oporowy STO – na czym to polega?

Redakcja Bodymania22 kwietnia 2017
Biegi i joga

Biegi i joga – dlaczego warto je połączyć?

Redakcja Bodymania18 kwietnia 2017
Jak wzmocnić kręgosłup?

Chcesz wzmocnić kręgosłup?

Redakcja Bodymania15 kwietnia 2017
szóstka weidera

Szóstka Weidera – co warto wiedzieć na jej temat?

Redakcja Bodymania11 kwietnia 2017