Most czy implant

15 lat temu miałam wypadek samochodowy. Straciłam dwójkę z fragmentem kości i ułamała się jedynka. Założono mi most. Kolor był dobrany dobrze. Dziś most różni się mocno od moich zębów. Bardzo mi to przeszkadza. Byłam u dwóch specjalistów. Jeden proponuje wymianę mostu i korony na pozostałych zębach, natomiast drugi dwie drogi leczenia, o których mam zdecydować. Mianowicie wymianę mostu i wybielenie moich zębów lub uzupełnienie kości, implant na jedynce i dwójce w kolorze moich zębów i wybielenie. Nie wiem jaką podjąć decyzję. Koszty są spore, więc chciałabym dokonać dobrego wyboru i być zadowolona z efektu. Podpowiedzcie proszę, co robić.

Re: Most czy implant

Na podstawie samego opisu, gdybym miał taki sam problem ze swoimi zębami to sobie zrobiłbym tak - wymiana mostu na pełnoceramiczny + licówki na pozostałe zęby tak aby mostem i licówkami pokryte były zęby od trójki do trójki (licówki na prawą trójkę, dwójkę, jedynkę; most na lewej jedynce, dwójce, trójce). Alternatywnie zamiast nowego mostu można wszczepić implant w miejsce brakującego zęba a zęby które były filarami mostu pokryć pojedynczymi koronami. Oczywiście jeżeli są wszystkie pozostałe zęby i nie są one starte. Bo jeżeli są braki i starcie pozostałych zębów to faktycznie braki trzeba uzupełnić a starcie nadbudować koronami/onlayami tak aby przywrócić prawidłową wysokość zwarcia i wrócić do relacji centralnej (prawidłowa pozycja żuchwy względem szczęki). To tak pokrótce.
Sama wymiana mostu i wybielanie pozostałych zębów będzie zdrowsze (nie szlifujemy pozostałych zębów) ale może być niewystarczające dla osoby o bardzo wysokich wymaganiach co do estetyki.
Mogę polecić te klinike w Gdańsku: https://www.klinikastomatologiczna.com. ... antologia/ Powinni doradzić najlepsze protetyczne rozwiązanie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zdrowie, uroda, kontuzje”